Turbosmart WG38/40/45 1/16NPT Hose Barb Fittings
Click to zoom in
  • Guaranteed Fitment
    Always the correct part
  • In-House Experts
    We know our products
  • Technical Support
    We help with any installation questions
  • Wordwide Delivery
    Fast shipping times from USA warehouses
Turbosmart
TS-0505-3009
In stock
Turbosmart's WG38/40/45 1/16NPT Hose Barb Fittings are the perfect spare parts for Turbosmart UltraGate38 (38mm), CompGate40 (40mm) and HyperGate45 (45mm) External Wastegates, including HP Gates. These fittings allow you to use a 6mm ID hose when connecting to reference/vacuum ports, making them incredibly convenient and reliable. Turbosmart is dedicated to providing top-quality performance products, so you can trust that these fittings will serve your vehicle with maximum efficiency. Get Turbosmart's WG38/40/45 1/16NPT Hose Barb Fittings today for spare parts that will last!